“Šobrīd nav īstais brīdis”. Ja mēs gaidīsim tādu brīdi, kad viss, absolūti viss ir gatavs, mēs nekad nesāksim… / I. Turgeņevs/
Ak, šie aizbildinājumi! Šobrīd es nevaru to izdarīt, jo:
Vai tie ir pazīstami?
Lai mazinātu diskomfortu, mēs tik meistarīgi pamatojam un skaidrojam sev kāpēc atliekam kādu darbu. Mēs atrodam tādus aizbildinājumus, kuri izklausās ļoti loģiski un skaidri. Un jā, tie ir patiesi… bet bieži vien tikai daļēji.
Mēs tiešām varam justies ļoti noguruši vai mums tiešām nav viss nepieciešamais, lai pabeigtu kādu darbu. Jā, šī aizbildinājuma daļa ir patiesa. Bet, tad mēs pievienojam nepareizus secinājumus. Piemēram, “ja nav visa nepieciešama, tad nedarīšu neko”, “ja šodien tāpat nepabeigšu, tad nav jēgas pat iesākt”, “ir tik daudz darāmā, ka nezinu ar ko sākt”.
Mēģini atpazīt savus aizbildinājumus! Kādus Tu visbiežāk izmanto?
Aizbildinājumu koriģēšana
Lūk, daži jautājumi, kas ļaus Tev pārliecināties, vai Tavi secinājumi tiešām ir patiesi un tātad, vai atlikšanai ir īsts pamats.
Atceries, ka aizbildinājumi sastāv no divām daļām. Visdrīzāk viena daļa ir patiesība (reāls fakts), bet otra daļa ir atlikšanai draudzīga un nav īsti racionāla. Uzdodot sev iepriekš minētos jautājumus, drīzāk ieraudzīsi un izķersi atlikšanai “draudzīgās” domas!
uz augšu